Projekt koordinátor
A projekt időtartama:
2019. december – 2021. december
Költségvetés:
226.229 euro

Támogatók
Partnerek
- Fundația Danis pentru Dezvoltare Managerială (Kolozsvár)
- Asociația Centrul pentru Legislație Nonprofit CNLR (Bukarest)
- Consorzio Materahub Industrie Culturali e creative (Matera, Olaszország)
- Synthesis Center for Research and Education Limited (Nicosia, Ciprus)
- Diesis Coop (Brüsszel, Belgium)
Kedveljük azokat a személyeket, akik törekednek jobbá tenni környezetüket és a magunk során mi is igyekszünk támogatást nyújtani nekik. A Szociális vállalkozások helyi közösségekben projekt támogatja az innovatív vállalkozókat, akik a saját helyi közösségüket fejlesztő kezdeményezések kialakításán dolgoznak. A programban résztvevő 5 partner együttes szervezésében felkészítő programot kínálunk 60 romániai, ciprusi és olaszországi vállalkozó számára. A felkészítő programban a résztvevők tökéletesíthetik vállalkozói készségeiket és tudásukat – és a partner országokban, valamint európai szinten is terjesztésre kerülő tanítási eszközöket/tananyagot dolgozunk ki.
Tanulj és add tovább
Célunk pozitív társadalmi célú kezdeményezések fenntarthatóságát szolgáló modellek kidolgozása, amelyeket sikerrel lehet országos szinten működtetni Romániában, Olaszországban és Cipruson. Belga partnerünk és a jövőbeni vállalkozásfejlesztési tanulmányaink segítségével képesek leszünk kialakítani egy olyan összetett fenntartó/felkészítő modellt, amelyet más országokban tevékenykedő vállalkozók is sikerrel alkalmazhatnak.
Felkészítő programjaink alapját egy kutatás adja, amit 2020 januárjában végzünk el 3 faluban. A kutatás legfontosabb témái a következők:
- A társadalmi vállalkozó általános leírása és főbb jellemzői
- A társadalmi vállalkozó profilja
- Lehetőségek a vállalkozás finanszírozására, előkészítésére és felgyorsítására
- Ötletbörze-platform pozitív társadalmi hatású vállalkozások kialakítására
- Közpolitikai intézkedésekre vonatkozó ajánlások kidolgozása
A programok egyben innovatív oktatási eszközök is a partner szervezetek és a programban résztvevő 60 romániai, olaszországi és ciprusi vállalkozó szellemű felnőtt számára is. A két nemzetközi tréning egyben tudás, módszer és eszközök átadására szolgáló fórum is, mely segítségével támogatjuk a négy ország helyi közösségeinek fejlesztését és a munkahely teremtési erőfeszítéseket.
A projekten belül szeretnénk létrehozni egy online platformot is, amely összegyűjti és megjeleníti a különböző társadalmi célú vállalkozás-ötleteket, a legjobbaknak ilyen formában is igyekszik érvényt szerezni és nyilvánosságot biztosítani. Ugyanakkor közösségi finanszírozási lehetőségeket közzétételének is helyet ad.
„Meggyőződésünk, hogy a hatásos szociális vállalkozások innovatív megoldásokat nyújthatnak a közösségi jólét kialakításának tekintetében és új munkahelyeket teremtenek. Széles körű helyi tapasztalattal rendelkező partnereinkkel együtt a Szociális vállalkozások helyi közösségekben című projekt keretében a következőket kínáljuk: a felnőtteket felkészítő programok felé irányítjuk és támogatjuk a hozzáférést innovatív pénzügyi, finanszírozási eszközökhöz” nyilatkozta Simona Bartiș, a Civitas Alapítvány kolozsvári irodájának projekt koordinátora.
2 decemberében Kolozsváron megtartották az első transznacionális gyűlést, amelyen a projekt menedzsmentje és kivitelezésére vonatkozó kérdések kerültek napirendre a partner szervezetek képviselőinek részvétele mellett.