Miért szervezzük meg a #Jót írok pályázatot?

Mi, a Civitas-nál, hiszünk a történetek erejében! Tudjuk, hogy – megfelelőképpen elrendezve – a szavak olyan különleges erővel bírnak, ami összekapcsol egymással, inspirál és segít tovább haladni. Az elmúlt 30 évben, amióta az civil szektorban dolgozunk, találkoztunk olyan történetekkel, amelyeknek a hallatán libabőrösek lettünk, de ezek közül nagyon kevés jutott el másokhoz is a közvetlen érintetteken kívül. A #Jót írok pályázat tervezésekor az a vágy vezérelt bennünket, hogy a civil szervezetek fontos történeteit közkincsé tegyük. Azokat a történeteket, amelyeket érdemes és el kell mondani. Amelyek inspirálnak bennünket, és erősítik a jóba vetett hitünket. Az elmúlt évek eseményei fényében, erre most nagyobb szükségünk van, mint valaha!

Kinek szól a pályázat?

A #Jót írok pályázat azoknak az egyetemista és középiskolás diákoknak szól, akik szeretnek történeteket mesélni. Arra szeretnénk bátorítani a fiatalokat, hogy a lehető legkreatívabb módon dokumentálják (szöveg, fotó, video, hang vagy más rendelkezésre álló módszerek segítségével) a környezetükben tevékenykedő civil szervezetek által előidézett pozitív változásokat. Ezek lehetnek olyan szervezetek, amelyek a sérültséggel élő gyermekek oktatásához nyújtanak segítséget, vagy olyanok, amelyek a környezetvédelemért, a nemek közötti egyenlőségért, az állatok védelméért vagy más közösségi ügyért harcolnak. Azt szeretnénk elérni, hogy történeteik minél több emberhez jussanak el. Inspiráljuk és motiváljuk őket, hogy legyenek ők is a változás előidézői!

A pályázat szabályzata

Ki vehet részt?

A #Jót írok pályázaton részt vehet minden romániai 14-35 év közötti fiatal (középiskolás diákok, valamint alap, mesteri vagy doktori képzésen részt vevő egyetemi hallgatók), tartózkodási helyüktől függetlenül.

Milyen alkotást lehet beküldeni a pályázatra?

A pályázat témája „A civil szervezetek lényegi változásokat hoznak”, ezt figyelembe véve, úgy építed fel az alkotásodat, ahogyan szeretnéd. Szeretnénk, ha mesélnél nekünk egy olyan civil szervezetről, amely inspirál téged, és mondd el azt is, hogy az illető civil szervezet milyen pozitív változásokat idézett elő a környezetében. Írhatsz olyan szervezetről, amelyek erdőket ment meg az illegális kivágástól, vagy amely lehetőségeket teremt a rászorulóknak, egyenlő jogokért küzd, felhívja a figyelmet a mentális egészség fontosságára, de írhatsz bármely más, hozzád közel álló témáról is.

Fontos, hogy a civil szervezet tevékenységéről szóló anyagod közvetlen tapasztalaton alapuljon. Arra ösztönzünk, hogy lépj kapcsolatba az általad kiválasztott szervezet tagjaival, és vegyél részt legalább egy általuk szervezett eseményen, hogy közelebbről megismerd a civil szervezet által képviselt ügyet, és legyél jelen akkor, amikor a jó történik.

A pályázati munkát szöveges formában (cikk, riport, interjú, esszé stb.) kell benyújtani, és kiegészítő anyagként tartalmazzon fotót, videót, hangfelvételt vagy grafikát, amely segít mélyebben átélni a történetet.

Fontos elvárások

Az anyagod akkor vehet részt a pályázaton, ha megfelel a következő szabályoknak.

A versenyen való részvételhez kötelező kitölteni ezt a jelentkezșsi űrlapot.
A pályázati anyag legfeljebb 5 500 karakter (szóközök nélkül) terjedelmű lehet. A kiegészítő videó/audió tartalom nem haladhatja meg a 3 percet.
A pályázati anyagnak legyen címe.
. A beküldött anyagot román vagy magyar nyelven kell megfogalmazni (a pályázatnak a két nyelvnek megfelelően két külön részlege van). Az anyagnak eredetinek kell lennie, kifejezetten erre a versenyre kell készülnie. Korábban már közzétett anyagokat nem fogadunk el.
Az írott anyagok szövege nyelvtanilag helyes kell legyen, ékezetes betűket kell használni.
Minden versenyző egyetlen anyagot küldhet be.
Az írott anyagokat .pdf formátumban kell elküldeni a massmedia@civitas.ro címre (román nyelvű anyagok esetében) és a magdolna.bakai@civitas.ro címre (magyar nyelvű anyagok esetében). A videó/fotó/audió/grafikai anyagokat csatolhatjátok az e-mailhez vagy elküldhetitek WeTransfer linken keresztül.

Milyen díjakat készítettünk elő?

3 eBook-ot

A zsűri a három legkreatívabb munkát fogja kiválasztani, és azok szerzőit egy-egy nagy memóriával rendelkező 2021-es Kindle Paperwhite eBook olvasóval jutalmazza, hogy további inspiráló történetek írására ösztönözze őket.

*Két külön zsűri, két díjat oszt ki a román nyelvű alkotások szerzői és egy díjat a magyar nyelvű alkotások szerzői között.

Meddig lehet beküldeni a pályázati anyagokat?

2023 november 26, 23:59

Azokat a pályázati anyagok, amelyek késve, vagy nem a szabályzatban rögzített formában érkeznek, nem vesznek részt a versenyen. A verseny eredményeit 2023. december 14-én hirdetik ki e-mailben.

Zsűri tagjai

Román részleg

Alexandra Clapa

Főszerkesztő – Gen, știri

Bogdan Roșca

Menedzser – Kolozsvári rádió

Sorina Noroc

Újságíró – TVR CLUJ

Ana Olaru

Kommunikációs szakember – Civitas Alapítvány

Magyar részleg

Szabó Atilla

Kommunikációs szakember

Fülöp-Székely Botond

Fiókvezető (Udvarhelyszék), Székelyhon

Kolumbán Gabór

Elnök, Civitas Alapítvány

Hogyan bírálják el a pályázati munkákat?

A nyertes pályázatokat az alábbi kritériumok alapján választják ki:

10 pont

a pályázat témájának tiszteletben tartása

10 pont

nyelvtani helyesség és helyesírás

20 pont

fotó/videó/audió/grafikai anyagok alkalmazása a történet dokumentálására

30 pont

a történet minősége és eredetisége

30 pont

mennyire kreatív módon mutatja be a civil szervezet társadalmi hatását

Várjuk alkotásodat a magdolna.bakai@civitas.ro címre!

*Ha további kérdéseid lennének, kérjük, tanulmányozd a teljes versenyrendszabályzatot itt (román nyelven). Ott megtalálod e-mail címünket is arra az esetre, ha nem találtad meg kérdésedre a választ, vagy ha szeretnél valamit megosztani velünk!

—————

A #Jót írok pályázat a Nagyító alatt a társadalmi hatás. A bizalom növelése a civil szervezetekben projekt keretében zajlik, amelyet a kolozsvári Civitas Alapítvány a Polgári Társadalomért vezet, együttműködve a székelyudvarhelyi Civitas Alapítvánnyal, az Aktív Polgárok Alap – Active Citizens Fund Románia program támogatásával, amelyet Izland, Liechtenstein és Norvégia finanszíroz az EGT Alap 2014-2021 keretében.

Ennek a anyagnak a tartalma nem feltétlenül tükrözi az EGT és Norvég Alapok hivatalos álláspontját; további információkért látogass el a www.eeagrants.org weboldalra.