25 copy

Hungarian (formal)Română (România)English (United Kingdom)

Fundația Civitas angajează coordonator de proiect și asistent de proiect

Figyelem! Új ablakban nyílik meg. PDFNyomtatásE-mail

Aici aveți la dispoziție informații detaliate cu privire la cele două posturi:

Informații privind postul de coordonator de proiect:

CERINȚE:
- experiență specifică de minim 2 ani în domeniul managementului de proiecte în domeniul economiei sociale, antreprenoriat, dezvoltare rurală și / sau managementului societăților comerciale;
- studii superioare universitare de lungă durată absolvite cu diplomă de licenţă;
- cunoștințe privind programele de finanțare europene, administrație publică, dezvoltare rurală, mediul ONG;
- cunoștințe avansate obligatorii de limba engleza, română;
- cunoștințe avansate de operare calculator (Office);
- capacitate de lucru în echipă;
- flexibilitate în gândire, adaptabilitate, capacitate de analiză și sinteză;
- abilități de raportare și de comunicare.

Constituie avantaje:
- diplomă de formator;
- abilități de utilizare a programelor de editare a imaginilor;
- cunoștințe privind achizițiile publice;
- cunoașterea limbii maghiare;
- permis de conducere cat B minim un an experiență.

RESPONSABILITĂȚI:
- co-elaborează cereri de finanțare în domeniul de activitate;
- identifică surse și metode de finanțare;
- se implică în activități administrative și de management de la nivelul Fundației CIVITAS pentru Societatea Civilă,
- implicare în organizarea și derularea cursurilor de formare profesională;
- participă la organizarea și derularea evenimentelor organizației;
După caz postul implică deplasări în teren în mediul rural cu durată de mai multe zile.

BENEFICII:
- mediu de lucru modern, echipă tânără și dinamică;
- perspective de dezvoltare profesională;
- posibilități de deplasări în țară și străinătate;
- participare la evenimente, cursuri organizate de fundație.
- pachet salarial dual, fix și variabil în funcție de rezultatele determinate.

Informații privind postul de asistent de proiect:

 CERINȚE:

- cunoștințe minime privind programele de finanțare europene (în mod special POCU și PNDR), administrație publică, dezvoltare rurală, mediul ONG;
- cunoștințe avansate de operare calculator.
- permis de conducere cat B
- flexibilitate în gândire, adaptabilitate;
- capacitate de analiză și sinteză;

- experiență în proiecte europene;
- cunoașterea limbii maghiare.

- co-elaborează cereri de finanțare în domeniul dezvoltării rurale;
- implicarea în implementarea unor proiecte în domeniul dezvoltării rurale;
- identifică surse și metode de finanțare în special în domeniul dezvoltării rurale;
- reprezentarea organizației în relațiile cu beneficiarii/partenerii;

BENEFICII:

PROCEDURA DE SELECȚIE (valabilă pentru ambele poziții)

1. Depunerea dosarelor de candidatură, cu menționarea postului vizat, care cuprind:
• CV- actualizat;
• Diploma (în copie/scanată);
• Scrisoare de intenție;
• Recomandare (opțional, constituie avantaj).
Numai dosarele complete vor fi luate in considerare!!
2. Concurs
În urma analizei dosarelor candidații selectați vor fi invitați la concurs.
Tematica pentru examenul teoretic:
• Programele europene – dezvoltare rurală, POCU;
• Organizații non-profit;Management de proiecte.
3. Interviu

DEPUNEREA DOSARELOR
• la sediul Fundației: Str. Eremia Grigorescu Nr. 77, Cluj Napoca sau

DATA LIMITĂ: 02.05.2017

Projektek

Projektek2

Hálózati részvétel

ruralnet

pannonforras

telecentre_europe

ecentre

citizens

ANBCC