Iroda:

Cluj-Napoca

Időtartam
2022. április – 2024. március
Költségvetés
180.000 $

Támogató
Romanian-American Foundation

A projekt a 2017-ben indított FoodHub kezdeményezés folytatása, amely négy civil szervezet által létrehozott, különböző régiókban található 4 élelmiszer-csomópontból álló hálózat: Nod Verde (Civitas Alapítvány, Kolozsvár), Helyénvaló/Cumsecade (Civitas Alapítvány, Székelyudvarhely), Roade și Merinde (Mediációs és Közösségi Biztonsági Központ, Iaşi) és Nord Natural (Open Fields, Câmpulung Moldovenesc).

Ez a projekt egy új dimenziót hoz a Food Hub Programba: egy átfogó képzési és tanácsadási programot, amelyet a hálózatban részt vevő gazdák felhatalmazására terveztek.

A program a három éves gazdálkodókkal való együttműködés során azonosított kulcsfontosságú igényeket célozza meg.

Célja a termelők piaci versenyképességének növelése és a szorosabb partnerségek kialakítása az élelmiszer-központokkal.

Ez a projekt kulcsfontosságú lépés a Food Hub hálózat számára. A szükséges készségek és ismeretek biztosításával segíthetünk a gazdáknak a piacon való sikerre jutásban és a hálózat egészének megerősítésében.

A program három kulcsfontosságú területre fog összpontosítani: a kommunikációs és promóciós stratégiára, a befektetési projektek kidolgozására és az üzleti tervezésre.

Meggyőződésünk, hogy ezen igények kielégítésével valódi változást hozhatunk a gazdák életében és az élelmiszer-központok hálózatának sikerében.

Céljaink

Tanácsadási és Konzultációs Szolgáltatások Fejlesztése

A partner szervezetek és a vezető szolgáltatások csomagját fogja létrehozni a három élelmiszer-központ termelői számára.

Képzési és Tanácsadási Csomag

Online tanfolyamok kidolgozása és biztosítása az élelmiszer-központokkal együttműködő gazdák számára.

Havi Hírlevél

Havi hírlevél készítése és terjesztése releváns információkkal a gazdák számára (finanszírozás, bevált gyakorlatok).

Hálózatmegerősítés

Évente egyszeri találkozók lebonyolítása az élelmiszer-központok és a vezető szervezetek között.

Modell Megerősítése

Az élelmiszer-központi modell dokumentálása és népszerűsítése közös rendezvénnyel az összes partnerrel.

Nod Verde, egy pénzügyileg fenntarthatóbb központ

A projekt másik célja, hogy a Zöld Csomópont élelmiszeripari csomópont fenntarthatóbbá váljon és a helyi gazdák számára életképes alternatívaként szolgáljon. Az élelmiszer-központ már most is összegyűjti a helyi termékeket Kolozsvár környékéről, 150 kilométeres körzetben, valamint közvetlenül a fogyasztóknak értékesíti azokat, de támogatásra van szükség ahhoz, hogy az üzletet pénzügyileg fenntarthatóvá tegye.

A Food Hub II. programban célunk a helyi termékek választékának növelése, a piacon való fokozottabb jelenlét a rendezvényeken való részvétel révén, valamint a Zöld Csomópont vásárlói közösségének létrehozása, akik azonos fogyasztói értékeket vallanak (helyi, egészséges élelmiszerek, helyi termelők támogatása).

Annak érdekében, hogy a Zöld Csomópont láthatóbb legyen és sikerüljön közelebb hozni a helyi termékeket az emberekhez, javítani fogjuk az élelmiszer-központ kommunikációját és több helyzetet teremtünk majd a vásárlókkal való kapcsolódásra, hogy megértsük vásárlási szokásaikat és igényeiket. Ezzel párhuzamosan arra törekszünk, hogy a Zöld Csomópont weboldalának használata felhasználóbarátabb élményt nyújtson. Mindezek az erőfeszítések arra irányulnak majd, hogy az élelmiszeripari csomópontot közelebb hozzuk a pénzügyi fenntarthatósághoz.

A projektet a Román-Amerikai Alapítvány finanszírozza, és a kolozsvári Civitas Alapítvány a civil társadalomért koordinálja.